Coś na ząb

Akcja- soki warzywne, owocowe

Sierpień 18, 2015
soki warzywne i owocowe
soki warzywne i owocowe

Nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć, że właściwe odżywianie ma kolosalny wpływ na jakoś naszego życia. Witaminy i minerały należą do grona przyjaciół sukcesu i to dzięki nim mamy zdrowe ciała i jasne umysły.

A jak je dostarczyć, szybko i w odpowiednich ilościach?

Okazuje się, że prawdziwym “Pendolino” w tej dziedzinie są soki warzywne i owocowe, własnej roboty. Od wypicia już w ciągu kwadransa akademickiego jesteśmy zaopatrzeni we właściwe składniki odżywcze, natomiast jak pokazują badania, z “podjadanych” jarzyn wchłaniamy odpowiednie elementy, dopiero po ok 2-3 godzinach i tylko w 20%.

Co więcej, soki pomogą nam w łatwy sposób spożyć zalecaną porcje 9 warzyw na raz. Możemy być też przy tym różnorodni i mieszać choćby maliny z koperkiem, dodatkowo nie trzeba ich gotować, a więc korzystamy tylko ze zdrowej surowizny.

Dzięki temu ulubione nektary, mają zbawienny wpływ na nasze ciało:

  • alkalizują,
  • przywracając właściwe ph,
  • odtoksyczniają,
  • leczą choroby cywilizacyjne,
  • poprawiają metabolizm,
  • wzmacniają nasz system immunologiczny,
  • poprawiają cerę, paznokcie, włosy

Dosyć istotny jest również sposób przygotowania soku. Do ich wytwarzania możemy użyć wyciskarki, sokowirówki, blendera.

Niestety po „wyciśnięciu”, warzywa i owoce szybko się psują i tracą dobroczynne właściwości. Dlatego też najwięcej witamin wchłoniemy, jeżeli wypijemy nektar od razu po przygotowaniu. Jeżeli robimy zapasy, możemy przechowywać je w lodówce jednak nie za długo (najwytrwalsze są buraki), a jak już przegięliśmy w produkcji, możemy sok zamrozić i spożywać np. w formie lodów.

Na temat “kartonikowców”nie będę się długo rozpisywać. Powiem tylko, że  zawierają więcej złego niż dobrego. Soki z supermarketowych półek składają się z konserwantów, są sztucznie dosładzane i rozcieńczane wodą, chemią i  nie wiemy jakiej jakości były produkty z  których zostały wyrobione. Jednym słowem, to prawdziwi cheaterzy.

Tak więc trzeba wyciskać 🙂 Pierwszy przepis na zdrowy sok już w przyszłym tygodniu, czekam też na Wasze pomysły i tajemne receptury:)

sokiv1