Psychologia

Mózgłodówka- włączamy pozytywne myślenie

Luty 27, 2017

Bezglutenowa, Dukana, Ubogokaloryczna, Bogatoresztkowa, Śródziemnomorska to tylko jedna milionowa tego, co Google nam powie po wpisaniu frazy „Dieta. Potwierdza to hipotezę, że zapotrzebowanie na odchudzanie rośnie. Chcemy być szczuplejsi, mieć lepszą cerę, włosy, paznokcie. Zmieniając nasze ciało mamy nadzieje, że to zapewni nam 100% sukcesu.

Mało kto poszuka kuracji na odpowiednie, pozytywne wzorce myślowe, które są fundamentem the happy life. Jednak jak się okazuje i taka dieta istnieje.

„The sevenday Mentol Diet” została opracowana przez Emmeta Foxa i opiera się na całkowitej restrykcyjnej, myślowej głodówce. Jej głównym celem jest wydalenie z siebie małego, sfrustrowanego sabotażysty, który narzeka na za małe mieszkanie, nic mu się nie chce i jest przekonany, że „to i tamto”i tak się nie uda.

Zasady są proste, przez 168 godzin, odkwaszasz się umysłowo, i nakładasz filtr na czarnowidztwo. W czasie siedmiodniowej kuracji zaleca się całkowitą kontrolę nad własnym umysłem i emocjami, poprzez odrzucanie wszelkich negatywnych myśli. Jeżeli się złapiesz na narzekaniu, zaczynasz od nowa, nawet wtedy, kiedy będziesz prawie przy samej mecie.

Oczywiście po zakończeniu, również należy być czujnym, aby nie doświadczyć efektu Jo-Jo i pamiętać o pozytywnym myśleniu. Jednak bez wątpienia, trochę to nas oczyści i w przyszłości będzie dużo łatwiej zrezygnować z mentalnego fast-fooda ;)

Powodzenie w dużej mierze zależy od zaangażowania i stopnia zatrucia. Trzeba pamiętać, że niepoprawni pesymiści, będą mieli dużo trudnej, ponieważ narzekanie stało się już, ich sposobem na życie i są przekonani, że ułatwia to ich egzystencje.

Jeżeli uda Wam się dotrwać do końca diety, z pewnością szybko zobaczycie rezultaty również w swoim ciele. Serce będzie lepiej pracować, zmniejszy się ciśnienie. Będziecie dotlenieni, wyprostowani, i z łatwością spalicie zbędne kalorie. Podsumowując, na pewno się opłaca!

Zalecenia Foxa, wyglądają na łatwe? Nie wydaje mi się :)

Pamiętajmy, że nie należy się podawać. Warto wyrwać te chwasty i zasadzić pozytywne myślenie ;) Może, znajdą się odważni na dziesięciodniowy challlenge?

Only registered users can comment.

  1. Wydalenie z siebie małego sabotażysty – to zdanie jest genialne! Ciekawy sposób na pozbycie się negatywnego myślenia – przez siedem dni myśleć pozytywnie, a jak pojawią się myśli negatywne to zaczynać od początku :D, rewelacja!

  2. Genialny pomysł z tą mózgłodówką 🙂 myślę, że nie jest łatwo przejść taki detoks myślowy, bo każdemu z nas wpada czasami do głowy jakiś czarny scenariusz 😉 jednak samopoczucie po takim oczyszczeniu musi być dużo lepsze. Chętnie przetestuję na sobie 🙂

    1. Serce mi się cieszy, że się podoba 🙂 Warto wypróbować i testować aż się uda…polecam 🙂 Dziękuje za komentarz i pozdrawiam 🙂

Comments are closed.